Chcem sa objednať

Nová šetrnosť a bezpečnosť vo vnútroočných operáciách

26.06.2018
Nová šetrnosť a bezpečnosť vo vnútroočných operáciách

Očné centrum Sokolík sa neustále snaží prinášať svojim pacientom inovácie zo sveta očnej mikrochirugie ktoré zvyšujú bezpečnosť samotných zákrokov, komfort pre pacienta a v neposlednom rade maximalizujú výsledok operácie.


Preto sme sa rozhodli zaviesť do praxe novú technológiu ZEPTO, ktorá predstavuje inovatívny prístup v operáciách sivého zákalu a vnútroočných refrakčných operáciach typu PRELEX. Technológia ponúka novú kvalitu vykonávaného zákroku a výhody nielen pre pacienta, ale aj očného chirurga,“ vysvetľuje primár Očného centra Sokolík, MUDr. Ján Sokolík.

Medzi najvýznamnejšie benefity, ktoré ZEPTO ponúka pacientov patrí zvýšená bezpečnosť a šetrnosť.

„Otvor v púzdre vnútroočnej šošovky, kapsulorexu, vykonáva  ZEPTO za pomoci robotickej asistencie. Práve vytvorenie kapsulorexy je jeden z najvýznamnejších krokov celej operácie. Operatérsa musel doteraz spoliehať na svoju presnú ruku a prax, no vďaka novej technológii má počas zákroku veľkú pomoc - jednoducho, rýchlo a precízne dokáže vytvoriť okrúhly otvor a nacentrovať novú implantovanú umelú šošovku. Pri robotickej asistencii odpadá riziko „nevydarenej“ kapsulorexy.  

Technológia ZEPTO je špeciálne užitočná aj pri pokročilých stavoch sivého zákalu a pri implantácii prémiových vnútroočných šošoviek, počas ktorých je veľmi dôležitá presne vypočítaná optická zóna. Ak by nebola zistená presne, pacientovi môže spôsobovať nepríjemné zrakové fenomény. 

"Doplatok za technológiu ZEPTO je významne nižší ako iné súčasné laserové postupy. Tešíme sa, že našim pacientom tak vieme priniesť nadštandardnú operáciu v cenovej dostupnosti", dodáva primár Sokolík. 

 
ZEPTO je držiteľom amerického certifikátu FDA - organizácie zodpovednej za ochranu verejného zdravia a bezpečnosti výrobkov a technológií.

Nová technológia ZEPTO