Chcem sa objednať

NOVÉ v OC Sokolík: Biologická liečba sietnice (vnútroočná injekcia)

06.12.2019
NOVÉ v OC Sokolík: Biologická liečba sietnice (vnútroočná injekcia)

Stali sme sa jedným z dvoch špecializovaných (tzv. centrových) pracovísk v Trenčianskom kraji, ktoré môžu poskytovať biologickú liečbu sietnice pomocou tzv. anti-VEGF látok.

 

Rozširujeme tak starostlivosť pre našich pacientov a ponúkame modernú možnosť liečby vážnych ochorení sietnice, ktoré môžu viesť až k strate zraku. Biologická liečba je cielená, maximálne efektívna a jej včasná aplikácia môže zastaviť či významne spomaliť postup ochorenia.

 

“Moderná biologická liečba sa v oftalmológii dôrazne presadzuje v posledných niekoľkých rokoch a používa sa predovšetkým pri liečbe ochorenia sietnice. Pomocou účinných látok biologického pôvodu sme tak dnes schopní liečiť ochorenie sietnice ako je vekom podmienená makulárna degenerácia, edémy sietnice alebo diabetickú retinopatiu, ktorá je častým ochorením diabetikov. Biologická liečba je veľmi nákladná a na Slovensku je iba obmedzený počet pracovísk, v ktorých je táto liečba hradená z verejného zdravotného poistenia. Som veľmi rád, že OC Sokolík patrí medzi tieto prestížne pracoviská a pacientom tak môžeme ponúknuť túto najmodernejšiu liečbu priamo u nás”, hovorí Adam Janek, riaditeľ Očného centra Sokolík.

 

Biologická liečba sietnice spočíva v aplikácii vnútroočných injekcií s anti-VEGF preparátom do sklovca, ktorý bráni opuchom a krvácaniu sietnice a zároveň potláča rast nových ciev. Tieto lieky sú veľmi nákladné a zdravotné poisťovne ich hradia na základe splnenia presne daných kritérií pre tieto ochorenia. 

 

Na poskytovanie biologickej liečby anti-VEGF preparátom máme zmluvy so všetkými zdravotnými poisťovňami.

 

Viac o biologickej liečbe TU.