Užitočné informácie - covid 19

Chcem sa objednať

Rok 2020, rok sestier a pôrodnych asistentiek

28.01.2020
Rok 2020, rok sestier a pôrodnych asistentiek

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vyhlásila rok 2020 rokom všetkých sestier a pôrodnych asistentiek. A my v Očnom centre Sokolík sa radi k “Roku sestier” pripájame!

Rok sestier je tento rok vyhlásený pri príležitosti 200. výročia narodenia Florence Nightingale - zakladateľky a patrónky ošetrovateľstva. Práve 12. mája, v deň narodenia Florence, je i každý rok vyhlásený Medzinárodný deň sestier.

Pri poskytovaní zdravotných služieb hrajú zdravotné sestry a pôrodne asistentky zásadnú rolu. Rok sestier má vyzdvihnúť a zviditelniť význam sestier, ich náročnej práce, a ich veľký prínos pre spoločnosť.

I u nás, v Očnom centre Sokolík, sú sestričky významnou súčasťou tímu a ich práca v centre je veľmi náročná. Radi by sme vám teda v priebehu „Roku sestier“ postupne naše sestričky predstavili, a zároveň viac priblížili, čo všetko ich práca obnáša – ako v ambulancii, tak i na operačnej sále, ako sa starajú o našich pacientov, i aké krásne poďakovania im spokojní pacienti píšu do našej pamätnej knihy. 

Sledujte nás na Facebooku alebo Instagrame!

OC Sokolík sestricky