Chci se objednat

OZNAM PRE PACIENTOV A OSTATNÝCH NÁVŠTEVNÍKOV NÁŠHO CENTRA

16.03.2020
OZNAM PRE PACIENTOV A OSTATNÝCH NÁVŠTEVNÍKOV NÁŠHO CENTRA

Vážení pacienti, sprievodné osoby, občania,

naše zdravotnícke zariadenie sa aj napriek vážnej situácii snaží zabezpečovať pre Vás poskytovanie starostlivosti o Vás, ako  v ambulantnej časti, tak aj v chirurgickej časti našich služieb. Vyžaduje si to od nás, ale aj od Vás maximálnu snahu o vzájomnú spoluprácu pri dodržiavaní nariadení a opatrení pre minimalizáciu  rizika nákazy koronavírusom v našom zariadení.

Preto by sme Vás radi požiadali o nasledovné:

  • Pokiaľ javíte akékoľvek príznaky infekcie – zvýšená teplota, kašeľ, časté kýchanie - nevstupujte vôbec do našich priestorov.
  • Prosíme Vás , aby ste k nám vstupovali len s ochrannými rúškami na tvári. Pokiaľ nemáte so sebou ochranné rúška, hneď pri príchode Vám ich na našej recepcii poskytneme. Je to všeobecne uznaný základný ochranný prostriedok, keďže nikto z nás si nemôže byť istý, že nie je infikovaný, ani či nie je infikovaný iný človek, s ktorým je práve v čakárni, alebo s ktorým cestoval v autobuse či vo vlaku. Vhodné je zakrytie nosa aj úst aj bežnou šatkou, alebo šálom.  
  • Prosíme Vás, aby ste používali dezinfekčné prostriedky, ktoré máte u nás k dispozícii pri príchode, po použití toaliet a aj pri odchode od nás.
  • Prosíme Vás, aby ste akceptovali, že sa Vám budeme venovať kratší čas, aby sme znížili počet osôb prítomných v jednom čase v jednom priestore.
  • Sprievodné osoby, alebo Vás, ktorí ste sa prišli len poradiť, opýtať sa na recepciu, prosíme, aby ste sa nezdržiavali vnútri dlhšie, než je potrebné a vybavili sa čo najrýchlejšie.
  • Prosíme Vás, aby ste brali skrátenú komunikáciu všetkých našich zamestnancov (k čomu pripájame aj nepodávanie rúk) s Vami ako nevyhnutnosť, nie ako neochotu sa Vám venovať. Nemusíte mať obavy o kvalitu poskytnutia rady, alebo o kvalitu vyšetrenia, či zákroku. Aj preto potrebujeme vybaviť menej závažné problémy rýchlejšie, aby  sme mali dostatok času a priestoru na riešenie vážnejších problémov. 

Dodržiavaním týchto zásad chránime seba, svojich blízkych a aj ostatných ľudí okolo nás, s ktorými sa stretneme možno len náhodou a iba raz v živote. Spoločne tým prispejeme k tomu, aby mohlo naše zariadenie fungovať aj naďalej, aj pre ďalších našich pacientov. 

Nesnažíme sa šíriť paniku, ale vždy je lepšie dodržiavať prevenciu, ako riešiť ochorenie, ktorého výskyt na Slovensku, a aj v našom regióne ešte rastie. 

V Trenčíne 16.3.2020

za kolektív Očného centra Sokolík

prim. MUDr. Ján Sokolík jr.