Chcem sa objednať

Až 90 % prípadov straty zraku je možné predísť včasnou diagnostikou.

09.10.2018
Až 90 % prípadov straty zraku je možné predísť včasnou diagnostikou.

Žiť celý život v tme si hádam nikto z nás nechce ani predstaviť. Nie je sa čomu čudovať, veď zrak je naším najdôležitejším zmyslom a vďaka nemu vnímame až 80% informácií z okolia. Aj napriek tomu, že si túto skutočnosť mnohí z nás uvedomujú, varovné signály oftalmologických ochorení podceňujú.

 

Svetová zdravotnícka organizácia upozorňuje na to, že až deväťdesiat percent prípadov straty zraku je možné predísť včasnou diagnostikou. Mnoho z nás však na prevenciu nemyslí alebo na ňu nemá čas. Častokrát lekársku pomoc vyhľadávame až vtedy, keď nám problémy neustupujú. Ako u zubára, všeobecného lekára ale aj očného lekára. 11.10.2018 je Svetový deň zraku, a pri tejto príležitosti chceme špeciálne poukázať na dôležitosť prevencie a očných prehliadok. 

Alfou a omegou zdravého tela je prevencia. Náš primár MUDr. Ján Sokolík  tvrdí: “Preventívna prehliadka očí vôbec nebolí, no napriek tomu sa jej ľudia stále vyhýbajú.  Podstúpiť by sme ju mali minimálne každé dva roky.

Nepodceňujme príznaky zhoršujúceho zraku, pretože vo väčšine prípadov končí nástupom závažného oftalmologického ochorenia. Zachovať si zdravý zrak je jednoduché. Stačí si nájsť čas pre seba a svoje zdravie u skutočných špecialistov.

MUDr. Ján Sokolík - preventívne očné vyšetrenie