Chcem sa objednať

Poistenci UNION majú vyšetrenie OCT zadarmo

29.04.2019
Poistenci UNION majú vyšetrenie OCT zadarmo

Máme pre vás skvelú správu! Poistenci UNION ZP majú od 1.5.2019 v Očnom centre Sokolík vyšetrenie OCT bezplatné, hradené poisťovňou. Tejto skvelej správe sa tešíme dvojnásobne, pretože sme jediné centrum v Trenčianskom kraji, ktoré takýto benefit ponúka. 

OCT je vyšetrenie na očnom tomografe, ktoré je nevyhnutné podstúpiť pri väčšine očných zákrokov. Očný tomograf - OCT pomáha stanoviť správny liečebný postup pri diagnózach, ako napríklad ochorenie sietnice, sklovca, či zelený zákal. 

Prevencia je alfa a omega 

Kvalitné a preventívne očné vyšetrenia dokážu včas odhaliť skryté očné ochorenia, ale aj cukrovku alebo nádory na mozgu. “Ľudia si častokrát myslia, že jediným ochorením oka je potreba nosiť dioptrické okuliare. Oko však postihuje mnoho ďalších ochorení, ktoré v začiatočnom štádiu ochorenia nesprevádzajú žiadne príznaky - začervenanie, bolesť, zhoršené videnie. Pacient si však dané príznaky dokáže všimnúť až v pokročilom štádiu, kedy je už však aj liečba zložitejšia alebo v najhorších prípadoch nezvratná” upozoňuje primár MUDr. Ján Sokolík 

Preventína prehliadka najčastejšie odhľauje refrakčné chyby oka (astigmatizmus, ďalekozrakosť, krátkozrakosť) zelený a sivý zákal, ochorenie sietnice a sklovca ale aj keratokonus, ktorý je čoraz viac lekármi diagnostikovaný. 

Očný tomograf OCT 

V Očnom centre Sokolík môže vyšetrenie pomocou očného tomografu OCT podstúpiť pacient samostatne alebo ako súčasť očnej prehliadky. Vyšetrenie je bezbolestné, bez injekcií, dotyku oka a trvá len pár sekúnd a vo väčšine nie je pacienta potrebné rozkvapkávať. Po tomto vyšetrení môže pacient ihneď odísť, šoférovať a normálne zaostrovať. 

Očné centrum Sokolík disponuje očným tomografom OCT Optovue, ktorý sa radí k tým najrýchlejším a najpresnejším vo svojej kategórii. Aj vďaka OCT dokážeme v OCS urobiť správne rozhodnutia a navrhnúť tie najlepšie riešenia pre našich pacientov. 

OCT vyšetrenie pre poistencov UNION ZP zadarmo