Chcem sa objednať

MUDr. Andrea Janeková zložila medzinárodnú európsku skúšku z oftalmológie.

20.05.2019
MUDr. Andrea Janeková zložila medzinárodnú európsku skúšku z oftalmológie.

Gratulujeme k OBROVSKÉMU ÚSPECHU. 

Naša odborná lekárka MUDr. Andrea Janeková úspešne zložila medzinárodnú európsku skúšku z oftalmológie "EBO exam", na ktorej základe získala atestáciu z oftalmológie platnú pre všetky štáty Európskej únie. Získala tak prestížny titul FEBO (Fellov of European Board of Ophthalmology). 

Skúška EBO exam sa koná 1x za rok v Paríži. Tento rok sa skúšky zúčastnilo 667 kandidátov z 27 krajín, z toho len 4 kandidáti z Českej republiky vrátane našej doktorky Janekovej. Skúška je náročná, nakoľko treba preukázať nielen teoretické, ale aj praktické znalosti z oftalmológie európskeho štandardu. Celkom bolo prítomných 314 examinátorov z 27 európskych krajín. V tomto roku bolo neúspešných cca 100 uchádzačov. 

V súčasnej dobe je držiteľom titulu FEBO v Českej republike približne len 50 lekárov, na Slovensku dokonca len 10. Úspešné zloženie EBO skúšky je nielen pre MUDr. Janekovú, ale aj pre celé OCS ceľkým úspechom a všetci sme na našu pani doktorku veľmi pyšní a moc jej gratulujeme. 

S pani doktorkou Andreu Janekovou sa u nás v očnom centre môžete stretnúť v ambulancii, ale aj na operčanej sále. Špecializuje sa predovšetkým  na refrakčnú a kataraktovú problematiku, detailne sa zaoberá vnútroočnými implantátmi a chirurgiou sivého zákalu. 

Viac o skúške EBO: https://www.ebo-online.org/