PREVÁDZKA NEOBMEDZENÁ

Chcem sa objednať

Naše sestry získali ocenenie Biele srdce

24.05.2019
Naše sestry získali ocenenie Biele srdce

12.máj patrí sestrám. V tento deň sa narodila priekopníčka moderného ošetrovateľstva a povolania sestra Florence Nightingalová. Na jej pamiatku celý svet oslavuje medzinárodný deň sestier. 

Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek si pravidelne pripomína Medzinárodný deň sestier slávnostným odovzdávaním prestížneho ocenenia BIELE SRDCE. „Ocenenie Biele srdce je symbolom starostlivosti, poznania a ľudskosti. Celosvetový symbol sestier Biele srdce bol oficiálne zvolený v roku 1999 pri príležitosti 100. výročia založenia Medzinárodnej rady sestier. Tvar srdca je prejavom humánnej komunikácie a pomoci a súčasne miestom, odkiaľ pramení kvalita ošetrovateľskej starostlivosti. Biela farba srdca symbolizuje jeho nositeľom prelínanie sa všetkých farieb, ktoré svet pozná, tak ako sestra prijíma všetkých ľudí sveta,“ vysvetľuje Mgr. Iveta Lazorová, dipl. p. a., prezidentka Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek.

Biele srdcia u Sokolíkov  

Sme nesmierne hrdí na úspech našich sestier Andrejky a Lívii, ktoré ocenenie Biele srdce od Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek získali. Naše sestry sú profesionálne, starostlivé a vždy pripravené spraviť všetko, aby sa pacienti u nás cítili výnimočne. To, že majú srdce na správnom mieste potvrdilo aj získané ocenenie, ktoré si právom zaslúžia. 

Gratulujeme.