Chcem sa objednať

MUDr. Andrea Janeková, FEBO
Odborná lekárka - refrakčná a kataraktová špecialistka

MUDr. Andrea Janeková, FEBO

MUDr. Andrea Janeková, FEBO vyštudovala 3. Lekársku fakultu Univerzity Karlovy v Prahe. 

V roku 2012 absolvovala niekoľkomesačnú stáž Na Očnom oddelení Univerzitnej nemocnice Arnau, Llerida, v Španielsku (University Hospital Arnau de Vilanova). Absolvovala odborné kurzy v Chicagu (AAO Chicago 2016) a vo Viedni (Vienna phacoemulsification one week wetlab course 2017), taktiež v Lisabone a Barcelone. V máji 2019 v Paríži úspešne zložila medzinárodnú európsku skúšku z oftalmológie a získala prestížny titul FEBO (Fellow of European Board of Ophthalmology). 

V Očnom centre Sokolík pôsbí od januára 2019 ako odborná očná lekárka. Môžete sa s ňou stretnúť v ambulancii, ale aj na operačnej sále. Špecializuje sa predovšetkým na refrakčnú a kataraktovú problematiku, detailne sa zaoberá vnútroočnými implantátmi a chirurgiou sivého zákalu. 

Pravidelne sa zúčastňuje odborných oftlamologických kongresov a špecializovaných kurzov pre oftalmológov v zahraničí. Aktívne prednášala na medzinárodných kongresoch ESCRS (European Society of Cataract & Refractive Surgery) a SOE (European Society of Ophthalmology):

  • SOE Barcelona 2017 (eposter)
  • ESCRS Lisabon 2017 (prednáška)
  • ESCRS Viedeň 2018 (eposter)
  • SOE Nice 2019 (prednáška)
  • ESCRS Paríž 2019 (prednáška)

Od novembra 2012 pôsobila ako odborná lekárka v Očnom centre Praha, kde sa špecializovala najmä na refrakčné a kataraktové vyšetrenia. 

Vo voľnom čase rada cestuje, venuje sa rodine a svojej malej dcérke. Cvičí jógu a v zimnom období rada jazdí na snowboarde. Hovorí plynule po španielsky a anglicky.