Chcem sa objednať

MUDr. Radovan Piovarči
chirurg, konzultant

MUDr. Radovan Piovarči

MUDr. Radovan Piovarči je absolventom Lekárskej fakulty Univerzity Komenského (2000) v Bratislave. V roku 2003 urobil atestáciu v odbore oftalmológia I. stupňa a v roku 2007 atestáciu II. stupňa.

Pracoval na Klinike oftalmológie SZU a UNB v Bratislave - Petržalke. Od roku 2009 pôsobil v NsP Medissimo ako hlavný oftalmológ a hlavný očný chirurg. Od roku 2010 je primárom Očnej kliniky NeoVízia v Bratislave. 

V Očnom centre Sokolík pôsobí od roku 2021 ako očný chirurg a konzultant.

Venuje sa chirurgii predného a zadného segmentu, kataraktovej a refrakčnej chirurgii:

  • operácie femtosekundovým laserom, 
  • operácie sivého zákalu,
  • operácie PRELEX, CLE, 
  • implatuje fakické šošovky ICL (najviac vrámci SR a ČR),
  • operácie pri ochoreniach sietnice, sklovca (vitrektómia)

Vykonal už 10 000 laserových operačných zákrokov, viac ako 12 000 vnútroočných operácií a viac ako 1500 operácií sietnice. 

Ako prvý na Slovensku vykonal prvé laserové operácie dioptrií s použitím femtosekundového laseru a prvé operácie sivého zákalu s použitím femtosekundového lasera LenSx®. Zároveň mu patrí prvenstvo v počte implantácií fakických šošoviek ICL a Cachet vrámci SR a ČR

Je členom Slovenskej oftalmologickej spoločnosti (SOS), Českej oftalmologickej spoločnosti (ČOS), Českej spoločnosti refrakčnej a kataraktovej chirurgie (ČSRKCH) a Európskej spoločnosti kataraktovej a refrakčnej spoločnosti (ESCRS).

Pravidelne sa aktívne zúčastňuje ako prednášajúci odborných oftlamologických kongresov nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Je autorom niekoľkých publikácií.