Chcem sa objednať

Očné operácie podľa veku

Tí, ktorí nosíte okuliare poznáte ako obmedzujú každodenné aktivity. Súčasné medicínske postupy si našťastie dokážu poradiť s akýmikoľvek dioptriami bez rozdielu veku. Prinášame vám rýchly prehľad dostupných operačných metód. 

 

Od 65 rokov: Operácia sivého zákalu vám odstráni nielen zákal ale aj dioptrie

Jediným riešením pre sivý zákal je operácia. Ide však o úplne bezbolestný a rýchly operačný zákrok, počas ktorého sa môžete zároveň zbaviť aj dioptrií. Počas operácie sivého zákalu nahradí operatér ľudskú zakalenú očnú šošovku umelou, ktorá v oku zostáva natrvalo. Operácia vás voľbou vhodnej vnútroočnej šošovky dokáže zbaviť dioptrií či astigmatizmu súčasne. Multifokálna šošovka vám prinesie ostré videnie do diaľky aj na blízko, torická šošovka odstraňuje astigmatizmus a asferická šošovka zlepšuje videnie za zhoršených svetelných podmienok.

40 - 65 rokov: PRELEX vám zlepší videnie na čítanie, na počítač i do diaľky

Ak vás po 40tke trápia okuliare na čítanie, môžete sa ich jednoducho a bezbolestne zbaviť.
Operačná metóda PRELEX, počas ktorej chirurg nahradí vašu ľudskú očnú šošovku umelou –trifokálnou – vám prinesie zlepšenie videnia na blízko, na počítač i do diaľky súčasne. Vďaka 15 minútam a bezbolestnému zákroku môžete zabudnúť na multifokálne okuliare či striedanie niekoľkých rôznych dioptrických okuliarov.

V Očnom centre Sokolík si navyše pacienti môžu zvoliť roboticky asistovanú operáciu sivého zákalu alebo PRELEX pomocou technológie ZEPTO -  bez použitia ostrých nástrojov pri najcitlivejšej časti zákroku. 

20 - 40 rokov: Šetrné a bezbolestné laserové operácie očí

V súčastnosti je jednotkou medzi laserovými operáciami šetrná metóda ReLEx SMILE, vo svete nazývaná ako SMILE, pri ktorej odstraňuje dioptrie len femtosekundový laser. Laser separuje pod povrchom očnej rohovky prebytočné tkanivo, ktoré spôsobuje neostré videnie. To potom následne očný chirurg z rohovky odstráni pomocou špeciálnej pinzety. Metóda SMILE odstraňuje nielen krátkozrakosť ale aj astigmatizmus.

Krátkozrakosť a astigmatizmus je tiež možné odstrániť šetrnou a bezbolestnou metódou femtoLASIK alebo LASIK. 

Viac informácií o laserových operáciách očí vám radi poskytnú na našej sesterskej očnej klinike NeoVízia v Bratislave. 

Váš vek

Vyberte vašu vadu (môžete zvoliť aj viac chýb naraz)

ľavé oko

Pravé oko

Koľko máte dioptrií?

-10 a menej
0
+4 a viac
-10 a menej
0
+4 a viac

Koľko máte cylindrov?

-5 a menej
0
+5 a viac
-5 a menej
0
+5 a viac

Povedzte nám vaše ťažkosti

Presné odporúčania liečby vám lekár vydá až po dôkladnom vyšetrení.

Mám záujem o vyšetrenie Chcem sa opýtať