Chcem sa objednať

Prístrojové vybavenie

Očné centrum Sokolík disponuje všetkými modernými prístrojmi potrebnými pre modernú diagnostiku očných chorôb a ich chirurgické odstránenie.

Centurion 

Pre operácie sivého zákalu využívame novú technológiu "SAFE VISION SYSTEM". Jedná sa o modul v novom fakoemulzifikačnom prístroji CENTURION firmy ALCON.

Centurion *Vision System Alcon je prístroj pre očnú chirurgiu určený na vykonávanie extrakcie šošovky postihnutej kataraktou pomocou nástavca Centurion* OZil* a nástavce Infiniti* OZil*.

Centurion *Vision System je určený pre chirurgické postupy extrakcie očnej šošovky postihnutej kataraktou prevedením malej incízie a injektáže vnútroočných šošoviek. Systém chirurgovi umožňuje emulzifikovat a odsávať šošovku v oku a súčasne nahrádzať alebo odsávania tekutinu a hmotu šošovky balancovaným soľným roztokom. Tento proces udržuje stály (vyplnený) objem očnej komory. Pomocou ovládacích prvkov systému chirurg reguluje množstvo energie aplikovanej na hrote nástavca, rýchlosť odsávania, podtlak a prietok irigačního roztoku BSS*. 

K ovládacím prvkom systému patrí pedál, ktorý chirurgovi umožňuje ovládať prietok kvapalín, rýchlosť odsávania, energiu fakoemulzifikácie, rýchlosť sekania pri viteroktómii, rýchlosť injektáže vnútroočnej šošovky, prednú kapsulotómiu a energiu koagulácie. 

ZEPTO™ technológia

Najnovšia technológia pri operácii sivého zákalu a vnútroočnej operácii PRELEX. Vďaka tejto robotickej asistencii je operácia šetrnejšia a bezpečnejšia ako súčasné pulzné či laserové technológie. Zároveň je  cenovo dostupnejšia ako doterajšie laserové postupy

ZEPTO™ technológia je zároveň držiteľom amerického certifikátu FDA - organizácie zodpovednej za ochranu verejného zdravia a bezpečnosti výrobkov a technológií.

OCT Optovue s angio modulom

Očné centrum Sokolík taktiež disponuje očným tomografom tretej generácie Cirrus HD-OCT, ktoré patrí k najpresnejším a najrýchlejším vo svojej kategórii. Vyšetrenie na očnom tomografe (OCT) pomáha našim lekárom urobiť správne rozhodnutie a nájsť to najlepšie pre vaše oči.

OCT vyšetrenie je úplne bezbolestnébez dotyku okabez injekcií a trvá iba niekoľko minútVyšetrenie OCT prináša lekárovi oveľa podrobnejšie informácie o vnútorných štruktúrach oka, ako umožňovali všetky doterajšie vyšetrovacie metódy. Cirrus OCT HD navyše lekárovi vďaka dokonalej optike a softvérovému vybaveniu ponúka vysoko profesionálne analýzy a grafické zobrazenie získaných výsledkov. 

Lekár tak získa relevantné podklady, na základe ktorých môže ďalej posudzovať stanovenie individuálnej liečby.

Sietnicový laser (fotokoagulácia sietnice)

Ošetrenie sietnice laserom sa vykonáva v lokálnom znecitlivení kvapkami, po priložení kontaktnej šošovky na oko. Sietnica sa ošetruje početnými zásahmi laserového lúča, ktorý sa fokusuje na sietnicu. Zdrojom laserového lúča sú sietnicové lasery. Panretinálna laserkoagulácia sa vykonáva v niekoľkých sedeniach.

YAG laser (ELLEX)

YAG laser je zariadenie, ktorým sa ošetruje očná dúhovka pred implantáciou vnútroočnej kontaktnej šošovky. Používa sa taktiež k tzv. kapsulotomii, pri ktorej sa obnovuje priehľadnosť optických médií oka pri tzv. druhotnom sivom zákale.

SLT laser (ELLEX)

Selektívna laserová trabekuloplastika (SLT) je procedúra, ktorá znižuje vnútroočný tlak u pacientov s glaukómom. Laser sa aplikuje cez špeciálnu kontaktnú šošovku do drenážneho systému oka, kde stimuluje biochemickú zmenu, ktorá zlepšuje odtok tekutiny z oka.

Haag Streit mikroskop

Haag-Streit Surgical (predtým Möller-Wedel) je uznávaným vedúcim výrobcom najmodernejších mikroskopických zariadení. Vďaka rôznym chirurgickým disciplínam a aplikáciám je každý mikroskop navrhnutý tak, aby spĺňal individuálne požiadavky lekára.

Canon – refraktometer, tonometer

Automatický elektronický refraktometer - keratometer od spoločnosti Canon. Automatický refraktometer - keratometer nám umožňuje presne a rýchlo merať refrakčný stav oka.

Pomocou Canon Tonometra meriame vnútroočný tlak (IOP) ľahko a efektívne, s pomocou mäkkého air-puff navrhnutého tak, aby zvyšoval pohodlie pacienta. 

Medmont – perimeter

Automatický perimeter Medmont vykonáva rýchle a spoľahlivé snímanie, prahové testy vizuálnych polí a zaisťuje komplexnú reguláciu testu a poskytuje podrobné informácie o jeho priebehu. 

Zrozumitelné pokyny umožňujú operatérovi rýchle a presné vykonávanie testov vizuálnych polí a tiež návrh užívateľských polí a testov. Testovanie vizuálneho pólu sa vykonáva technickou statickou perimetriou. Funkčné stimulačné body vykonávajú LED diódy so svetelnými diódami so zadnou projekciou. Správna fixácia zraku pacienta je monitorovaná technológiou Heijl-Krakau a kontrolovaná pomocou náhodných podnetov v oblasti slepých škvŕn. Fixácia pacienta sa nepretržite zobrazuje operátorovi.

LCD optotypy

Kvalitné a moderené LCD optotypy slúžia na zisťovanie kvality zrakovej ostrosti.