Chcem sa objednať

Vnútroočné šošovky

Očné centrum Sokolík už dlhú dobu spolupracuje s americkým výrobcom vnútroočných šošoviek Lenstec, ktorý je ako jedna z mála svetových firiem držiteľom certifikátu FDA - americkej organizácie zodpovedné za ochranu verejného zdravia a bezpečnosti výrobkov.

Prémiové šošovky spoločnosti Lenstec sú vyrobené z najkvalitnejších, dlhodobo preverených biokompatibilných materiálov.

Najpresnejšie videnie

Vnútroočnej šošovky spoločnosti Lenstec navyše majú, ako jediné na svete, odstupňovanie po 0,25 dioptriách.

Toto odstupňovanie po 0,25 dioptriách sa už dlhú dobu bežne používa pre okuliarové sklá a kontaktné šošovky a v súčasnosti, zásluhou pokrokovej technológie spoločnosti Lenstec, je táto možnosť konečne dostupná aj pre vnútroočné šošovky.

Vysoká presnosť pri výrobe a odstupňovanie jednotlivých dioptrií napomáha tomu, aby Vaše pooperačné videnie bolo čo najlepšie.

Zároveň vďaka špeciálnemu technologickému postupu výroby sú dosahované výrobné tolerancie vnútroočných šošoviek ± 0,11 dioptrie, pričom štandard požadovaný ISO normou dosahovaný pri výrobe vnútroočných šošoviek ostatnými výrobcami je ± 0,4 dioptrie.

Všetky vnútroočné šošovky používané v Očným centre Sokolík možno implantovať veľmi malým rezom (približne 2,2 mm), čo umožňuje rýchle a bezpečné hojenie.

Výber vnútroočných šošoviek

Z verejného zdravotného poistenia sú hradené monofokálne šošovky, ktoré po operácii zlepšia videnie na jednu vzdialenosť podľa voľby pacienta - do blízka alebo (spravidla) do diaľky. Na opačnú vzdialenosť potom bude musieť naďalej nosiť okuliare.

V rámci nadštandardnej liečby sivého zákalu si môže pacient zvoliť špeciálne vnútroočné šošovky a okuliare natrvalo odložiť. Na výber pacienti majú:

  • Multifokálne / trifokálne vnútroočné šošovky, vďaka ktorým uvidí kvalitne na blízko i na diaľku, a úplne sa tak zbaví závislosti na okuliaroch. Trifokálne šošovky navyše umožňujú aj kvalitné videnie na strednú vzdialenosť.
  • Asferické šošovky, ktoré poskytujú kvalitnejšie videnie za šera
  • Torické šošovky, ktoré pacienta zbavia astigmatizmu

 

Ukážka videnia s monofokálnou šošovkou a prémiovými šošovkami

 

konzultace